Leśny Kwiat I

Osiedle Leśny Kwiat I położone jest w malowniczym miejscu, graniczącym z Warszawą i Lasem Kabackim Józefosławiu – w części rezydencjonalnej, przy ulicy Działkowej – Przylaszczki. Bliskość Lasu Kabackiego, Uzdrowiska Konstancin-Zdrój oraz Ogrodu Botanicznego PAN tworzą idealne warunki do zamieszkania.

Zgodnie z koncepcją osiedla zaprojektowano 48 lokali mieszkalnych w zabudowie jednorodzinnej. Mieszkania mają powierzchnię od 75 m² do 114 m². Dla większego komfortu mieszkańców kuchnie, łazienki oraz garderoby w mieszkaniach na osiedlu Leśny Kwiat zostały zaprojektowane od strony północnej.

Sposób rozmieszczenia lokali w zabudowie jednorodzinnej gwarantuje prywatność. Do każdego lokalu przynależą miejsca postojowe. Istnieje również możliwość posiadania własnego garażu. Co więcej, dzięki indywidualnym klatkom schodowym, każde mieszkanie dysponuje osobnym wejściem.

Większość mieszkań wyposażona jest w kominki, które szczególnie w sezonie zimowym, umilą mieszkańcom czas i pozwolą stworzyć prawdziwą rodzinną atmosferę. Do części mieszkań przynależą również ogrody, o powierzchni od 75 m² do 121 m² oraz imponujące tarasy, które są doskonałym miejscem spędzania wolnego czasu w sezonie letnim. Specjalnie dla rodzin z dziećmi, na końcu osiedla znajduje się plac zabaw – strefa wspólnej integracji i zabawy maluchów z osiedla.

Dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców na osiedlu zainstalowane są domofony. Od frontu znajduje się gabionowe ogrodzenie, a wjazd zagrodzony jest szlabanem. Droga na osiedlu jest w pełni oświetlona, z wydzieloną częścią pieszą. Na podjazdach zastosowane zostały specjalne kratki ekologiczne, które umożliwiają zachowanie powierzchni biologicznej

W procesie budowy wykorzystano najwyższej jakości materiały, zapewniające długoterminowy komfort użytkowania mieszkań. Co więcej, aby nadać mieszkaniom i osiedlu niepowtarzalny urok, zewnętrzne oprawy okienne zostały dopasowane do koloru drzwi zewnętrznych oraz pergoli, które znajdują się na tarasach. Same tarasy zostały wyłożone gresem, nawiązującym kolorystyką do elewacji budynku. Ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne budynków zostały wzniesione z bloczków silikatowych. Korzyści z ich zastosowania przedstawiliśmy poniżej.

Infrastruktura

Zalety infrastruktury osiedla:

Budownictwo

Korzyści i funkcje bloczków silikatowych:

Osiedle Leśny Kwiat I położone jest we wschodniej części Józefosławia i bezpośrednio przylega do granic Warszawy – do ścisłego centrum stolicy to zaledwie 12 kilometrów. Nieopodal inwestycji znajduje się Las Kabacki, który położony jest na płaskim terenie, urozmaiconym we wschodniej części wzniesieniami pochodzenia wydmowego. Jest to dogodne miejsce wypoczynku i rekreacji, idealne na spacery, zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, las jest naturalnym rezerwuarem świeżego powietrza dla okolicznych osiedli mieszkaniowych.

LEPSZY JÓZEFOSŁAW…

Sąsiedztwo osiedla Leśny Kwiat z Konstancinem to także bliskość Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk, terenów uzdrowiska z tężniami w Parku Zdrojowym oraz wyjątkowego centrum handlowego Stara Papiernia. Okolica oferuje również wiele atrakcji dla aktywnych – istnieje możliwość wzięcia udziału w spływach kajakowych organizowanych na rzece Jeziorce, czy zapoznania się z ofertą pól golfowych w pobliskim Wilanowie.

W najbliższym otoczeniu osiedla, kilka minut rowerem, położony jest Park Kultury w Powsinie. Na terenie parku znajduje się odkryty basen, korty tenisowe, boiska, siłownie i wiele innych atrakcji, czekających na mieszkańców.

DOJAZD DO PRACY BEZ KORKÓW

Dzięki dogodnej lokalizacji osiedla Leśny Kwiat IV możesz na dojechać do Warszawy zarówno ulicą Puławską, jak i dwupasmową ulicą Przyczółkową, która łączy Konstancin z Wilanowem. Położenie osiedla przy samym Konstancinie sprawia, że dojazd oraz powrót ulicą Przyczółkową z centrum Warszawy możliwy jest z ominięciem korków.

Ulica Puławska to również dogodna droga wprost do południowej obwodnicy Warszawy. Poczynione inwestycje drogowe, które mają na celu rozbudowę obwodnicy stolicy oraz budowę trasy Północ-Południe równoległej z ulicą Puławską już wkrótce dodatkowo przyczynią się do usprawnienia ruchu na odcinkach prowadzących do osiedla.

DLA KORZYSTAJĄCYCH Z KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W okolicy znajdują się przystanki dwóch linii autobusowych. Pierwszy to autobus nr 739, który ma swój przystanek na ulicy Wilanowskiej i dowiezie nas ulicą Puławska do stacji Metra Wilanowska. Kolejna linia to autobus nr 139, który również dowiezie nas do Metra Wilanowska, ale mniej zakorkowaną trasą – przez Konstancin w stronę Wilanowa.

Zajezdnia linii nr 139 znajduję się przy Ogrodzie Botanicznym PAN, natomiast przystanek linii nr 739 przy pobliskiej ulicy Wilanowskiej. Oba przystanki oddalone są od osiedla o mniej niż 15 minut spacerem, a podróż każdym z wymienionych autobusów do stacji metra nie powinna trwać dłużej niż 30 minut.

INFRASTRUKTURA USŁUGOWA I OŚWIATOWA:

W pobliżu osiedla Leśny Kwiat I położone są wszystkie niezbędne punkty usługowe. Począwszy od regionalnych sklepów spożywczych, przez dyskonty (Biedronka) i sklepy wielkopowierzchniowe (Auchan, Carrefour) do dużych sklepów odzieżowych czy budowlanych. Pozwala to na dokonanie wszystkich niezbędnych zakupów bez konieczności wyjazdu do stolicy.

Oprócz tego, w okolicy znajdują się zarówno przedszkola, jak i szkoły, centra rekreacyjno-sportowe, baseny. Mieszkańcy mają również dogodny dostęp do kilku okolicznych aptek i ośrodków zdrowia. Wszystkie wymienione okoliczne sklepy oraz punkty usługowe i rekreacyjne ukazane są na poniższej mapie.

  • Legenda:
  • Punk handlowo-usługowy Punk handlowo-usługowy
  • Służba zdrowia Służba zdrowia
  • Sport Sport i rekreacja
  • Sporta Edukacja

Osiedle Leśny Kwiat I położone jest w niezwykle malowniczym miejscu – Józefosławiu, graniczącym z Warszawą, przy ulicy Przylaszczki. Od ścisłego centrum stolicy dzieli je zaledwie 12 kilometrów. Osiedle znajduje się na obszarze niepodatnym na podtopienia oraz zalania. W pobliżu inwestycji, na płaskim terenie urozmaiconym wydmowymi wzniesieniami, położony jest urokliwy Las Kabacki. Jest to doskonałe miejsce na wszelkiego rodzaju spacery czy jogging, zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, las ten jest źródłem świeżego powietrza dla otaczających go osiedli mieszkaniowych oraz popularnym miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji.

DOJAZD

Dogodny dojazd do osiedla Leśny Kwiat I zapewnia wewnętrzna ulica Przylaszczki, odchodząca od ulicy Działkowej. Dla bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po osiedlu, na ulicy wewnętrznej wydzielona została strefa dla pieszych. Po zakończeniu budowy ulica została zamknięta od frontu szlabanem wjazdowym otwieranym za pomocą pilota lub domofonu.

TERENY ZIELONE

Podczas projektowania osiedla Leśny Kwiat I położyliśmy szczególny nacisk na zmaksymalizowanie powierzchni terenów zielonych. W tym celu działki pod budynkami zostały powiększone, co umożliwiło wydzielenie okazałych ogrodów. Dodatkowo, przed każdym z budynków znajduje się część zielona, przeznaczona do indywidualnej aranżacji przez mieszkańców.

MIEJSCA POSTOJOWE

Dla każdego lokalu przewidziana jest możliwość posiadania (do wyboru): dwóch l miejsc postojowych lub prywatnego garażu i dodatkowych miejsc postojowych. Miejsca te zostały zlokalizowane przy budynku, w którym znajduje się wybrany lokal mieszkalny. Umiejscowienie garaży bezpośrednio w bryle budynku umożliwia ich dogodne połączenie z mieszkaniem

#
#