Leśny Kwiat II

Osiedle Leśny Kwiat II położone jest w malowniczym miejscu – Józefosławiu, przy ulicy Grzybowej. Miejscowość znajduje się na granicy z Warszawą, w otulinie Lasu Kabackiego, w pobliżu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i Ogrodu Botanicznego PAN. Na osiedlu znajduje się siedem zespołów budynków. Każdy z nich składa się z trzech dwulokalowych budynków jednorodzinnych. Łącznie oferujemy 44 mieszkania bezczynszowe, posiadające powierzchnię od 55 m² do 114 m² (2,3, 4 oraz 5- pokojowe).

Celem, który przyświecał nam przy projektowaniu osiedla, jest stworzenie przyszłym mieszkańcom dużej przestrzeni do swobodnego życia oraz zapewnienie maksimum prywatności. Każdy lokal posiada indywidualne wejście, oddzielną klatkę schodową, a także miejsca postojowe. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu własnego garażu, a w przypadku niektórych mieszkań – także posiadania własnego ogrodu. Samodzielna aranżacja ogrodu wraz z udogodnieniami zapewniającymi prywatność pozwalają na poczucie wolności porównywalne z mieszkaniem w domu jednorodzinnym.

Prywatność to nie wszystko – ważna jest również wygoda. Mieszkania cechują się ergonomicznym i funkcjonalnym rozmieszczeniem wnętrz, co znacząco podnosi komfort życia codziennego. Prestiżu tanim mieszkaniom w Józefosławiu dodają znajdujące się w nich eleganckie kominki.

Infrastruktura

Zalety infrastruktury osiedla:

Budownictwo

Korzyści i funkcje bloczków silikatowych:

Osiedle Leśny Kwiat II położone jest w Józefosławiu (ulica Grzybowa), przy granicy z Warszawą, w otulinie lasu Kabackiego (do ścisłego centrum stolicy to zaledwie 12 kilometrów). Bliskość lasu zapewnia mieszkańcom pobliskich osiedli stały dopływ świeżego powietrza, a sam las jest doskonałym miejscem wypoczynek i aktywną rekreację. Las Kabacki, położony na płaskim terenie i urozmaicony we wschodniej części wydmowymi wzniesieniami, to idealny cel wędrówek i spacerów niezależnie od pory roku.

LEPSZY JÓZEFOSŁAW…

Osiedle położone jest na terenie rezydencjalnym, a w okolicy przeważają tereny zielone, segmenty i domy jednorodzinne. Plan zagospodarowania nie przewiduje budownictwa wielomieszkaniowego (maksymalna wysokość budynków to dwa piętra).

Dzięki korzystnemu położeniu mieszkańcy mają dogodny dostęp do miejsc powiązanych z naturą, takich jak Ogród Botaniczny PAN czy uzdrowisko z tężniami w Parku Zdrojowym oraz wyjątkowych miejsc usługowych, takich jak centrum handlowe Stara Papiernia.

Aktywni mieszkańcy mogą wziąć udział w spływach kajakowych na rzece Jeziorce, skorzystać z atrakcji Parku Kultury w Powsinie (odkryty basen, korty tenisowe, boiska, siłownia oraz miejsca na ognisko, grill i integrację) czy z jednego z pól golfowych w pobliskim Wilanowie.

DOJAZD DO PRACY BEZ KORKÓW

Położenie osiedla Leśny Kwiat II pod względem komunikacyjnym, daje mieszkańcom alternatywne możliwości dojazdu do Warszawy – do wyboru ulica Puławska lub dwupasmowa ulica Przyczółkowa, która łączy pobliski Konstancin z Wilanowem. Bliskość Konstancina sprawia, że zarówno dojazd, jak i powrót z centrum stolicy ulicą Przyczółkową przebiegną sprawnie i bez korków.

Ulica Puławska to z kolei niezwykle dogodny dojazd do południowej obwodnicy Warszawy. Co więcej, dzięki obecnym i przyszłym inwestycjom (w tym trasie Północ – Południe, która przebiegać będzie równolegle do ulicy Puławskiej), możliwe będzie dalsze usprawnienie komunikacji z całą stolicą, co dodatkowo znacząco skróci czas przemieszczania się pomiędzy osiedlem a najważniejszymi punktami miasta.

DLA KORZYSTAJĄCYCH Z KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W pobliżu osiedla Leśny Kwiat II znajdują się przystanki dwóch linii autobusowych. Autobus linii nr 739, z przystankiem przy ulicy Wilanowskiej (na skrzyżowaniu z ulicą Kameralną), dowiezie mieszkańców osiedla ulicą Puławską wprost do stacji metra Wilanowska.

Autobus linii nr 139, odjeżdżający z pętli znajdującej się przy Ogrodzie Botanicznym PAN również dojeżdża do Metra Wilanowska, lecz dzięki dogodniejszej trasie – przez Konstancin i Wilanów – jest w stanie ominąć znaczną część korków.

Podróż do dowolnego z przystanków to około piętnastominutowy spacer. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie warszawskiego ZTM, dojazd wybranym autobusem do stacji metra nie powinien zająć więcej niż 30 minut.

  • Legenda:
  • Punk handlowo-usługowy Punk handlowo-usługowy
  • Służba zdrowia Służba zdrowia
  • Sport Sport i rekreacja
  • Sporta Edukacja

Osiedle Leśny Kwiat II to nowoczesne osiedle mieszkalne, położone w malowniczej miejscowości Józefosław, przy granicy ze stolicą, w bliskim sąsiedztwie lasu Kabackiego. Odległość osiedla od ścisłego centrum Warszawy (zaledwie 12 km) czyni je niezwykle atrakcyjną lokalizacją. Co więcej, teren, na którym znajdują się zabudowania, jest niepodatny na podtopienia oraz zalania, co jest istotne szczególnie w okresie intensywnych opadów.

Bliskość Lasu Kabackiego sprawia, że do osiedla dociera świeże, naturalne powietrze. Mieszkańcy z kolei mają doskonałe miejsce na piesze i rowerowe wędrówki oraz wszelkie inne formy aktywnego wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.

DOJAZD

Dojazd do mieszkań w zabudowie jednorodzinnej Osiedla Leśny Kwiat zapewnia wewnętrzna ulica Grzybowa, odchodząca od ulicy Działkowej. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i zagwarantowania prywatności mieszkańcom osiedla, wewnętrzne uliczki zostały zamknięte bramami wjazdowymi otwieranymi z pomocą pilota i domofonów, a każda uliczka posiada wydzieloną strefę ruchu tylko dla pieszych.

TERENY ZIELONE

Jednym z najważniejszych elementów projektowanych osiedli są tereny zielone, których powierzchnia jest jednym z priorytetów inwestycji. Powiększenie działek, na których znajdują się mieszkania, umożliwiło wygospodarowanie terenu pod prywatne ogrody. Ponadto, przed każdym z budynków znajdują się tereny zielone, których aranżacja zależeć będzie wyłącznie od preferencji mieszkańców

SKWER

Oprócz prywatnych ogrodów czy pobliskich parków i lasu, mieszkańcy otrzymają również dostęp do osiedlowego, pełnego zieleni skweru, z alejkami spacerowymi i parkowymi ławkami. Dopełnieniem skweru będzie kameralny zbiornik wodny. Całość terenu zostanie przeznaczona na wyłączny użytek mieszkańców osiedla Leśny Kwiat II. Po zakończeniu inwestycji cały teren skweru zostanie ogrodzony.

MIEJSCA POSTOJOWE

Dla każdego lokalu przewidzieliśmy możliwość posiadania odpowiednio: dwóch lub trzech miejsc postojowych, lub garażu i dodatkowych miejsc postojowych. Dla wygody mieszkańców (i bezpieczeństwa samochodu), miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio przy budynku, w którym znajduje się lokal mieszkalny. Garaże zlokalizowane są w bryle, co umożliwia komfortowe połączenie z mieszkaniem.

#
#