Leśny Kwiat IV - etap 2

Drugi etap inwestycji Leśny Kwiat IV to atrakcyjnie usytuowany zespół jednorodzinnych budynków dwulokalowych. Położonych w rezydencjonalnej części Józefosławia przy granicy z Warszawą, w pobliżu Lasu Kabackiego, Ogrodu Botanicznego PAN i Uzdrowiska Konstancin Zdrój. Na drugi etap składają się dwa budynki jednorodzinne łącznie 16 mieszkań bezczynszowych (3 i 4-pokojowe), o powierzchni od 64,24 m² do 103,8 m².

Projekt osiedla kładzie szczególny nacisk na zapewnienie przyszłym mieszkańcom dużej swobody i prywatności. Każdy lokal mieszkalny oferuje mieszkańcom osobne wejścia i klatki schodowe oraz miejsca postojowe wraz z garażem (w zależności od wyboru). Ponadto, do większości mieszkań przynależą ogrody – możliwość ich dowolnej aranżacji, pozwala poczuć się zupełnie jak w domu jednorodzinnym.

Układ pomieszczeń w każdym z lokali został zaprojektowany tak, by maksymalnie ułatwić codzienne funkcjonowanie. By dodatkowo umilić czas spędzony w domu, nadać mieszkaniom bardziej rodzinny charakter, a także podnieść prestiż ponoszonej przez mieszkańców inwestycji, w niektórych lokalach zainstalowany został kominek. Używamy materiałów najwyższej jakości. Konstrukcje budynku jak i ściany działowe wznosimy z nowoczesnego materiału jakim są bloczki silikatowe. Ich funkcjonalność oraz wachlarz zalet przedstawiamy poniżej.

Infrastruktura

Zalety infrastruktury osiedla:

Budownictwo

Korzyści i funkcje bloczków silikatowych:

Nr. Lokalu Powierzchnia Ilość pokoi Ogród Taras Przynależne miejsca postojowe Cena Lokalu Status Karta lokalu
E1 75 3 118 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
E2 75 3 - 21 G+2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
E3 75 3 43 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
E4 103,81 4 68 - G+2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
E5 75 3 118 - G+2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
E6 75 3 - 21 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F1 64,24 3 71 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F2 64,24 3 41 - 2M - ZAREZERWOWANE Więcej Informacji
F3 64,24 3 41 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F4 79,25 3 72 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F5 80,64 3 57 - 2M - ZAREZERWOWANE Więcej Informacji
F6 76,1 3 35 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F7 75 3 43 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F8 103,81 4 68 - G+2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F9 75 3 118 - 2M - SPRZEDANE Więcej Informacji
F10 75 3 - 21 G+2M - SPRZEDANE Więcej Informacji

Osiedle Leśny Kwiat IV położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy – w Józefosławiu, przy ulicyDziałkowej., w pobliżu Lasu Kabackiego, oddalone jest od centrum stolicy o zaledwie 12 kilometrów.

Pobliskie lasy to idealne miejsce na tak zwany aktywny wypoczynek – jazdę na rowerze, spacery czy bieganie, w każdą porę roku. Dodatkowo, tereny zielone, w tym Las Kabacki, zapewniają mieszkańcom osiedla stały dopływ świeżego powietrza.

LEPSZY JÓZEFOSŁAW…

Położenie osiedla wyklucza powstanie w okolicy zabudowy wielorodzinnej– zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, możliwa jest tylko zabudowa ekstensywna (bez tzw. usług uciążliwych), o wysokości maksymalnie dwóch pięter. Daje to gwarancję, że okolica nie zostanie zadeptana i skomercjalizowana.

Bezpośrednie sąsiedztwo z Konstancinem oferuje mieszkańcom wiele miejsc do spędzania wolnego czasu. W pobliżu osiedla chętni znajdą między innymi Ogród Botaniczny PAN, tężnie w Parku Zdrojowym czy jedyne w swoim rodzaju centrum handlowe Stara Papiernia.

Dla najaktywniejszych, pobliski Park Kultury w Powsinie oferuje bogaty wybór atrakcji sportowo-rekreacyjnych – korty tenisowe, boiska, odkryty basen, siłownię oraz grill i miejsca przeznaczone na ognisko.

DOJAZD DO PRACY BEZ KORKÓW

Lokalizacja Osiedla Leśny Kwiat IV przy granicy z Warszawą, daje mieszkańcom wybór dwóch dogodnych tras dojazdowych do stolicy. Pierwszą z nich jest dwupasmowa ulica Przyczółkowa, łącząca Wilanów z pobliskim Konstancinem. Dzięki swojemu położeniu bywa mniej zakorkowana niż inne alternatywy, pozwala dotrzeć i wrócić z Warszawy oszczędzając sporo czasu.

Drugą opcją dojazdu jest ulica Puławska, która pozwala na sprawne dotarcie do Południowej Obwodnicy Warszawy. Stamtąd już tylko kilka zjazdów dzieli mieszkańców od dowolnego miejsca w stolicy.

Co więcej, już wkrótce oddane do użytku zostaną kolejne fragmenty obwodnicy. Sprawi to, że dojazd z osiedla do Warszawy będzie przebiegał jeszcze płynniej, a mieszkańcom pozwoli mniej czasu spędzać w samochodach.

DLA KORZYSTAJĄCYCH Z KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Dzięki położeniu przy granicy z Warszawą, osiedle jest obsługiwane przez dwie linie autobusowe, oferujące mieszkańcom dogodny dojazd do metra Wilanowska (przystanek końcowy obu linii) – a w rezultacie, do dowolnego miejsca w Warszawie.

Autobusy linii nr 739 zatrzymują się przy ulicy Wilanowskiej (przystanek Kameralna) i jadą ulicą Puławską w kierunku Warszawy. Z kolei linia nr 139 ma swoją pętlę przy Ogrodzie Botanicznym PAN. Autobusy tej linii jadą do metra przez Konstancin oraz Wilanów.

Dojście spacerem do dowolnego przystanku nie powinno zająć więcej niż 15 minut (znajdują się w przeciwnych kierunkach), dojazd do stacji metra Wilanowska to z kolei nie więcej niż 20 minut, zgodnie z informacjami podanymi przez ZTM na swojej stronie Internetowej.

  • Legenda:
  • Punk handlowo-usługowy Punk handlowo-usługowy
  • Służba zdrowia Służba zdrowia
  • Sport Sport i rekreacja
  • Sporta Edukacja

Położone w niezwykle malowniczym miejscu – Józefosławiu – na granicy z Warszawą i Lasem Kabackim, Osiedle Leśny Kwiat IV pozostaje w bezpośredniej bliskości centrum stolicy (zaledwie 12 kilometrów do ścisłego centrum). Teren, na którym usytuowane jest osiedle, jest niepodatny na podtopienia i zalania.

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne tereny zielone (w tym wspomniany Las Kabacki), które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi spacerów, pieszych wędrówek czy innych form aktywnego spędzania czasu. Bliskość natury jest istotna również ze względów zdrowotnych – Las Kabacki jest naturalnym źródłem świeżego powietrza dla mieszkańców osiedla.

DOJAZD

Dojazd do Osiedla Leśny Kwiat IV jest możliwy ulicą Działkową. Zabudowania położone są przy wewnętrznej ulicy. W celu zapewnienia mieszkańcom prywatności, zostanie ona zagrodzona bramą wjazdową sterowaną za pomocą pilota,domofonu GSM, a nawet smartfona. By zwiększyć bezpieczeństwo, na ulicy zostanie wydzielona specjalna strefa dla pieszych, a sama ulica zostanie odpowiednio oświetlona.

TERENY ZIELONE

Jednym z priorytetów naszego projektu osiedla jest optymalna powierzchnia terenów zielonych w stosunku do powierzchni mieszkalnych. W celu osiągnięcia zamierzonego efektu, działki pod poszczególnymi budynkami zostały odpowiednio powiększone, co pozwoliło na stworzenie okazałych ogrodów. Oprócz ogrodów, wyznaczone zostały tereny zielone w części frontowej każdego z budynków mieszkalnych.

SKWER

Z myślą o mieszkańcach pragnących zrelaksować się w bezpośrednim sąsiedztwie domu, zaprojektowaliśmy zielony skwer, który zostanie przeznaczony do prywatnego użytku lokatorów Osiedla Leśny Kwiat IV. Teren skweru zostanie ogrodzony, a sam skwer poprzecinany będzie alejkami z wygodnymi ławkowymi parkami. Dodatkowo, specjalnie na potrzeby skweru, stworzony zostanie urokliwy zbiornik wodny.

MIEJSCA POSTOJOWE

Ponieważ większość naszych lokatorów posiada prywatne samochody, do każdego lokalu przypisane są dwa lub trzy miejsca postojowe (lub garaż i dodatkowe miejsce postojowe). Dla wygody mieszkańców osiedla i z uwagi na bezpieczeństwo posiadanych przez nich samochodów, miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio przy odpowiadającym im budynku mieszkalnym, a garaże ulokowane są w jego bryle.